'صدها راکت از خاک پاکستان به کنر افغانستان شلیک شده'

'صدها راکت از خاک پاکستان به کنر افغانستان شلیک شده'

مقام‌های محلی کنر در شرق افغانستان می‌گویند که نظامیان پاکستانی از دیروز به این سو راکت‌پرانی را به این منطقه آغاز کردند.

محمد رحمان دانش، ولسوال دانگام می‌گوید تاکنون صدها راکت به ولسوالی دانگام شلیک شده است.

به گفته وی، در جریان این حملات راکت خانه‌هایی که قبلا ساکنان آن فرار کرده بودند، تخریب شده و شماری دام نیز از بین رفته است

.

تاکنون از تلفات جانی در این حملات، یک زخمی گزارش شده اما به دلیل دوری منطقه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

حاجی مزمل یکی از بزرگان منطقه نیز به بی‌بی‌سی گفت در نتیجه حملات راکتی پیشین، شمار زیادی از خانواده‌ها این منطقه را ترک کرده بودند و تعدادی هم که باقی مانده بودند از این حملات تازه، مجبور به فرار شدند.

در چند سال گذشته، مناطق مرزی ولایت کنر بارها هدف حملات راکتی پاکستان قرار گرفته بود که در مواردی تلفات جانی هم به دنبال داشت.

نعمت الله کریاب، خبرنگار بی‌بی‌سی در کنر می‌گوید پاکستان به تازگی نیروهای نظامی خود را در محلات مرزی جا به جا کرده است.

مقام‌های افغان در سال‌های اخیر هر از گاهی از شلیک راکت از پاکستان به شرق افغانستان خبر داده‌اند و این مساله در مواردی منجر به تیرگی روابط این دو کشور شده است.

شلیک راکت از پاکستان در چند مورد تظاهرات معترضان را در کابل و برخی شهرهای شرقی افغانستان به دنبال داشته است.

دولت پاکستان تاکنون در مورد ادعای تازه مقامات کنر واکنشی نشان نداده اما پیش از این همواره گفته است که هدف این موشک‌ها مواضع شورشیان و طالبان پاکستانی است که در مناطق مرزی میان دو کشور مستقر هستند.

حملات راکتی تازه پاکستان نیز در حالی صورت می‌گیرد که ارتش پاکستان گفته دست‌کم دو سربازش در حمله شبه‌نظامیان به یک پاسگاه در باجاور اجنسی در نزدیکی مرز با کنر افغانستان کشته شده‌ و چهار سرباز دیگر زخم برداشته‌اند.

تحریک طالبان پاکستان مسئولیت این رویداد را پذیرفته است.

 

لوستل شوی 542 ځله Last modified on دوشنبه, 22 عقرب 1396 18:42

خپل نظر وليکئ

ټولې کړکۍ چې د ستوري (*)نښه لري ډکول يې ضروري دي