یورش اف‌بی‌آی به خانه رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ

یورش اف‌بی‌آی به خانه رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ

  • همرسانی در فیسبوکرسانه‌های آمریکایی امروز خبر داده‌اند که ماموران اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا، چند روز پیش به خانه پل مانافورت، یورش برده‌اند. آقای مانافورت در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری مدتی رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بود.

آقای مانافورت یکی از نزدیکان رئیس جمهور آمریکا است که نامش در پرونده ارتباط ستاد آقای ترامپ با روسیه مطرح شده است.

بنا به گزارش‌ها ماموران اف‌بی‌آی دو هفته پیش و در بامداد روز ۲۶ ژوئیه به خانه پل مانافورت یورش بردند. به گزارش رسانه‌های آمریکایی ماموران پس از جستجو، خانه آقا مانافورت را با توقیف مدارکی ترک کردند

.

واشنگتن پست می‌گوید رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده بررسی همکاری ستاد دونالد ترامپ با روسیه، شخصا در تفتیش خانه آقای مانافورت حضور داشته است.

پل مانافورت یکی از افرادی بوده که در جلسه پسر آقای ترامپ با وکیل روس حضور داشته است. او در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ پس از افشای روابط اقتصادی خارجی‌اش از مقامش در ستاد آقای ترامپ کنار رفت.

جلسه دونالد ترامپ جونیور با ناتالیا وسلنیتسکایا، وکیل روس، یکی از مواردی است که علیه آقای ترامپ و نزدیکانش مطرح شده است.

در این جلسه وکیل روس به پسر آقای ترامپ وعده داده بود که اطلاعاتی را علیه هیلاری کلینتون در اختیار ستاد آقای ترامپ می‌گذارد. یک افسر سابق اطلاعاتی روس هم در این جلسه حاضر بود.

یک سخنگوی آقای مانافورت ضمن تایید خبر یورش اف‌بی‌آی، گفت او پیوسته با ماموران و مقام‌های قضایی همکاری کرده است.

تفتیش خانه آقای مانافورت یک روز پس از آن انجام شد که او به طور داوطلبانه در کمیته اطلاعاتی سنا پیرامون اتهام همکاری ستاد دونالد ترامپ با روسیه شهادت داد.

 

لوستل شوی 647 ځله

1 Response Found

خپل نظر وليکئ

ټولې کړکۍ چې د ستوري (*)نښه لري ډکول يې ضروري دي