خطاب به رئیس جمهور امریکا إ

خطاب به رئیس جمهور امریکا إ

 

میر عبدالواحد سادات  

« امریکا در کنار مردم افغانستان می ایستد » 

این کلمات از زبان شما در صحبت تیلفونی با رئیس جمهور افغانستان بازتاب گسترده یافته است.             

بدون شک اکنون که از سکانداری شما در قصر سپید پنج ماه میگذرد ، بشما حالی نموده اند که تراژیدی خونبار افغانستان معلول و محصول مداخله خارجی است و امپراطوری امریکا از عوامل عمده آن میباشد و همین ستراتیژیست پرآوازه کشور شما که چند روز قبل رخ در نقاب خاک کشید ، آقای برژنسکی مشاور امنیت ملی اسلاف شما در اوج جنگ سرد و از طراحان تیوری « کمربند سبز » تا زنده بود از اساسگذاری نخستین کمپ تربیه شرارت پیشه گان در جولای ۱۹۷۹ م اظهار ندامت نمیکرد و تباهی کشور های همانند افغانستان رادر مقیاس « برد » ستراتیژیک سقوط اتحادشوری بی اهمیت میخواند که اکنون اخلاف و نسل های بعدی آنان طالب و داعش دمارازروزگارمردم ما بیرون کرده اند و شرارت پیشه گان خوفناک افغانستا را آماج قرارداده و همه روزه جنایات علیه بشریت را مرتکب میشوند.                                                                                                          

                                                                                                             

عوامل تداوم تراژیدی خونبار افغانستان زیاد است و در احوال جاری به صودت مشخص علل اساسی که پاشنه آشیل کشور ما را میسازد ، در بعد داخلی فقدان دولت ملی و مبتنی بر حاکمیت قانون ودر بعد خارجی تداوم همان جنگ اعلام ناشده پاکستان بحیث مرکز ترور و حامی شرارت پیشه گان میباشد . هردوعامل درین حدود دو دهه که مقدرات تاریخی افغانستان در چنبره جیوپولوتیک امریکا رقم میخورد و از « خیر » حضور گسترده نظامی ، سیاسی و اقتصادی ، از مظلومترین خلق خدا در افغانستان به اعزا نشسته قربانی میگیرد . حتی همین حکومت دوسره به اصطلاح وحدت ملی محصول خلاقیت سلف شما و از ابداعات آقای جان کیری میباشد.                                                                      

                                                                                                                   

در حالیکه امریکا حضور خودرا « قرارداد ستراتیژیک » بهانه شاخته است ، مردم با تعجب و افسوس می بینند که مصیبت ملی شان محصول سیاست های کجدار و مریز دولت امریکا است که بگفته وطنی ما هم درمیخ میزند و هم در نعل و ریشه را درپاکستان آبیاری و بحساب شاخ بری ، دست وپای افغانان را قطع مینماید.                                                                                                  

                                                                                                                    

امریکا با نا دیده گرفتن تعهدات خود ، ناقض بنیادی ترین اصول حقوق بین المللی ( پکتا ــ سنتا ــ سروندا ـــ قرارداد باید اجرا گردد ) پنداشته میشود و در عین حال مسولیت اخلاقی ( مورال اوبلیگیشن) خود را بمثابه ابرقدرت و امپراطوری خالق مصایب جاری افغانستان ، زیر پا نموده است.             

 

آقای رئیس جمهور!

 

 

بنیانگذاران امریکا نیز معترف بودند که عمل ، ملاک حقیقت و معیار شخصیت است ، با پیروی ازین اصل وبا عبرت از گذشته دردناک بقول وطنی ما ، داگز او دا میدان . اکنون که درروز مصیبت ملی ملی ما حرف از دوستی زده اید ، منتظر اثبات آن در عمل میباشیم.                                         

                                                              

اظهر من الشمس است که جنایات هولناک دیروز ( چارشنبه خونین سیاه ) که در نوع خود ششمین دهشت آفرینی در شهر کابل در سالجاری و به تعقیب حوادث خونبار ولایات بلخ ، خوست و ... توسط طالبان حقانی ( اجیران و ملیشه های آی اس آی ) ، انجام یافته است و اگر بخاطر نابودی قاتلان ما و مراکز تروریستی آنان در پاکستان اقدام نمایید ، باور داشته باشید که مردم صبور و غیورافغانستان به سخن و ادعای دوستی شما باور خواهند کرد و در غیرآن مردم ما که قربانی اهداف امپراطوری امریکا اند ، شما را شریک قاتلان خود و سر نخ شرارت و مصیبت وطن شانرا زیر پای دولت تان دانسته و نفرت و انزجار شان برحق میباشد.                                                                            

 

با حرمت

لوستل شوی 584 ځله Last modified on دوشنبه, 15 جوزا 1396 21:36