لارنس پاكستانى و انحلال قواى مسلح افغانستان

لارنس پاكستانى و انحلال قواى مسلح افغانستان


میر عبدالواحد سادات
آقاى الحاج شير محمد عباس ستانكزى در مصاحبه با شبكه تلويزيونى " نن تكى اسيا " اعلام ميدارد كه :

«در برنامه آينده ما و همزمان با بيرون رفت قواى نظامى امريكا ، قواى مسلح موجود منحل و ما اردوى ملى را ايجاد مينمايم» .

( لينك  مصاحبه در يوتوپ بخدمت دوستان عزيز تقديم است )

 

http://youtu.be/fJEqar5SaC8

  
همچنان درين لينك سايت وزين تاند خبر مشروح اين مصاحبه وجود دارد : 

 

http://www.taand.com/archives/119825

 

اظهر من الشمس است كه انحلال قواى مسلح افغانستان ، پلان پاكستان است. 
در گذشته نيز پاكستان در همدستى با تنظيم هاى " جهادى " قواى مسلح وقت را منحل و چنانچه نواز شريف در روز محاكمه خود ، آن تصميم را بزرگترين خدمت خود به پاكستان خواند. 

عواقب دهشتبار ان خيانت عظيم ملى را ما به قيمت تباهى كشور خود شاهد بوديم و مردم مظلوم به قيمت خون فرزندان شان كفاره انرا پرداختند . 
خطرات اين پلانها را اهداف غولهاى همانند بلك واتر ، مافيايى بين المللى مواد مخدر

مافيايى  معادن  و ...   تسهيل  و مشوق   ميباشند . 
موضوع قواى مسلح و برخورد با ان ، هم براى منافع ملى ما و همچنان براى پاكستان كه در حالت تخاصم با افغانستان قراردارد از اهميت استثنائى برخوردار است و چنانچه ما شاهد بوديم كه اولياى امور كه نمك پاكستان را خورده و انكشور را وطن دوم شان ميخواندند در دهه اول بعد از سقوط طالبان بخاطر ساختن قواى مسلح ملى و نيرومند به استشاره پاكستان بى توجه بودند و فرصت سوزى كردند . 

هشدار و هوش دار اى هموطن عزيز : 

اكنون كه صلح بمثابه خواست اساسى و بلاتاخير اكثريت مردم و شرط بقا و تداوم 

افغانستان مطرح است ، بسيار ضرور است تا افغانان متعهد بمادر وطن و تمام منسوبان رژيم ها ، احزاب و تنظيم هاى سياسى در نيم قرن اخير كه در قبال تراژيدى خونبار افغانستان مسووليت دارند قبل از هر وقت ديگر با تمام دقت و بر مبناى حب الوطن من الايمان  بدون هر نوع حب و بغض و سمپتى و انتى پاتى و بدون پرداختن بمنافع شخصى ، قومى ، مذهبى ، حزبى و تنظيمى و ... با تكيه بر عقلانيت سياسى  و با چنگ زدن بمنافع و مصالح علياى كشور متوجه پلانهاى شوم دشمنان تاريخى افغانستان باشند و بخاطر دفاع از حق حيات افغان و حق گذار افغانستان بشاهراه صلح و ترقى و استقرار عاجل  صلح واقعى و پايدار كه در گرو اقتدار ملى نيرومند است ، تلاش نمايند.
يكى از أمراض مهلك كه در مقاطع مختلف باعث تباهى ما گرديده ، " هسترى " ضديت با اين شخص و ان نهاد و ... ميباشد و نعش اغشته بخون مادر وطن بما درس ميدهد كه بايد با اين مريضى خانمانسوز وداع نمايم وتا باشد كه بخاطر شپش ، پوستين را اتش نزنيم . 

از جانب ديگر عقلانى و منطقى است تا از قبل از حادثه ، راه هاى علاج را مطرح نمايم ، شكى وجود ندارد كه: 

مقدرات تاريخى ما كماكان بدست بيگانگان رقم ميخورد و كشمكش جيوپولوتيك منطقوى و بين المللى در دور جديد " بازى بزرگ " كه بسيار خونين تر خواهد بود ، جايگاه افغانستان را بحيث يكى از كانون هاى جيوپولوتيسم تعريف ميدارد .

 

بدينرو : 

فقط وجدان سالم و عقل سليم است كه ما را رهنمايى مينمايد كه : 

 

— در خدمت جيوپولوتيك ديگران بالك بقدرت بزنيم؛ 

— و يا بر مصالح و منافع وطن و مردم چنگ بزنيم؛ 

همين پاكستان خصم خبيث ما و كشور مخلوق استعمار راه دوم را ملاك عمل قرارداده و تنها در همين مدت قريب به دو ماه از اغاز دور جديد سريال صلح افغانستان حدود شش مليارد دالر نقد را  بخاطر " كمك " به  " صلح " ما ،  تصاحب نموده است نميخواهم تنها از ديدگاه اخلاقى موضوع را بدوراز واقعيت هاى سياسى مطرح نمايم.

بر مبناى اصل و ارزش قبول شده رسالت منورانه و ملى ميخواهم تاكيد نمايم كه : 

وظيفه روشنفكر متعهد توجيه " مقدرات " نيست كه اجانب براى ما " مقدر " مينمايند ، 

بل رسالت تاريخى ما دفاع از حق و حقيقت و ارزشهاى متعالى است كه باعث صلح پايدار ميگردد .  

بسيار ضرور است تا مجامع  و نهاد هاى افغانى در بحث هاى علنى و وسيع در داخل و خارج كشور خطوط اساسى منشور ملى صلح واقعى رامطرح نمايند ، تا بر بنياد ان اجماع واقعى مردم شكل بگيرد . 

سهمگيرى وسيع اكثريت افغانان باعث ميگردد تا بازار جلابان سياسى و اقليت منفور تاجران دين و دكانداران قوم كه بخاطر " تيكه " كردن " پروژه " صلح ، تقلا دارند ، كساد گردد .

 

 در  ضمیمه   pdf

 

 

با حرمت

لوستل شوی 257 ځله Last modified on چهارشنبه, 17 دلو 1397 19:46

خپل نظر وليکئ

ټولې کړکۍ چې د ستوري (*)نښه لري ډکول يې ضروري دي